flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація про результати розгляду в апеляційному порядку справ, які викликають суспільний інтерес

 

            01 серпня 2015 р. о 19 год. 45 хв. на вул. Леніна сел. Богородниче Слов’янського району Донецької області скоєна дорожньо-транспортна пригода громадянином Панасюком П.П., який, керуючи автомобілем «TOYOTA PRADO», виїхав на смугу зустрічного рух та скоїв зіткнення з автомобілем «SKODA OCTAVIA» під керуванням громадянина Корнілова Ю.Г. В результаті зіткнення Корнілов Ю.Г. отримав тілесні ушкодження, від яких помер на місці ДТП, а інші учасники отримали тілесні ушкодження.     

            Ухвалою слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 04 серпня 2015 року задоволено клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно Панасюка П.П., підозрюваного у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На вказану ухвалу захисником підозрюваного Панасюка П.П. подана апеляційна скарга.

            За результатами розгляду апеляції колегією суддів Апеляційного суду Донецької області апеляційну скаргу захисника підозрюваного Панасюка П.П.  залишено без задоволення, ухвалу слідчого судді Краматорського міського суду від 04 серпня 2015 року залишено без змін. При цьому підстав призначити Панасюку П.П. застави не знайдено.   
  

28.09.2015 р.

 

            Янголенко А.О., командир добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення  ГУ МВС України в Харківській області, майор міліції, в один із днів на початку травня 2015 року у м. Харкові, діючи умисно, підшукав засоби, знаряддя та співучасників для вчинення особливо тяжкого злочину, з якими вступив у змову задля досягнення своєї мети - вчинення особливо тяжкого злочину, тобто умисного вбивства командира роти патрульної служби міліції особливого призначення «Східний корпус» капітана міліції Ширяєва О.В., чим вчинив готування до вчинення особливо тяжкого злочину, тобто злочин, передбачений ч. 1 ст. 14 та п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

            Ухвалою слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 13 вересня 2015 року було задоволено клопотання начальника слідчого відділу Військової прокуратури сил антитерористичної операції про застосування Янголенку А.О. запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

            На вказану ухвалу слідчого судді захисник Рябошапко А.М. та підозрюваний Янголенко А.О. подали апеляційні скарги.

            Ухвалою колегією суддів Апеляційного суду Донецької області апеляційні скарги захисника Рябошапка А.М. і  підозрюваного Янголенка А.О. задоволені частково. Ухвалу слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 13 вересня 2015 року., про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно  Янголенка А.О., підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 14, п.12 ч.2 ст. 115 КК України, скасовано.

            Постановлена нова ухвала про застосування до підозрюваного Янголенка А.О. запобіжного заходу у виді тримання під вартою в Артемівському слідчому ізоляторі Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань  у Донецькій області, протягом 60 днів (шістдесяти днів).

            На підставі ч.3 ст.183 КПК України визначено Янголенку А.О. заставу у розмірі 800 (вісімсот) мінімальних заробітних  плат станом на 23.09.2015р., що складає 1 102 400  грн. (один мільйон сто дві тисячі чотириста грн.) та зобовязано Янголенка А.О. не відлучатися з місця свого мешкання та реєстрації без дозволу слідчого, прокурора, суду; повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання; прибути до слідчого, прокурора та суду у відповідності із визначеною періодичністю.

 

28.10.2015 р.

 

            05.01.2015 близько 18год. 30 хв. Присяжний В.В. керуючи автомобілем «Mercedes Benz AG” рухаючись по своїй смузі руху на зустріч автомобілю «КрАЗ» під керуванням Говоруна О.М. вчинив порушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортом засобом, що спричинило загибель 13 осіб, завдало  тяжкі тілесні ушкодження 5потерпілим та 9 потерпілим тілесні ушкодження середньої тяжкості, тобто  вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 286 КК України.

            Ухвалою слідчого судді  Краматорського міського суду  Донецької області  від  14 жовтня 2015 року  задоволено  клопотання  прокурора відділу процесуального  керівництва  у  кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури сил антитерористичної операції про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно Присяжного В.В.

 На вказану ухвалу захисником підозрюваного Присяжного В.В. – Володарським В.Л. подана апеляційна скарга.

            Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 27 жовтня 2015 року апеляційну скаргу захисника Володарського В.Л. залишено без задоволення, а ухвалу слідчого судді Краматорського міського суду від 14 жовтня 2015 року відносно Присяжного В.В. залишено без змін.

 

 03.02.2016 р.

 

            Вироком Краматорського міського суду Донецької області Татаренка С.О. визнано винним в тому, що він 16 січня 2015 року, близько 20-00 години, перебував за місцем свого мешкання під час сварки побутового характеру підійшов до своєї матері, яка сиділа на ліжку в залі, вихопив з її рук костиль та наніс їй ним удари по голові, тулубу, по правій верхній кінцівці, по нижніх кінцівках. На десятий день  мати Татаренка С.О. померла в лікарні. Смерть настала в наслідок отриманих травм.

            Краматорський міський суд визнав Татаренка С.О. винним та засудив за ст.121 ч.2 КК України із застосуванням ст.69 КК України до 5 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнив від відбування призначеного покарання з випробуванням на 3 роки.

            В апеляційному порядку вирок оскаржив прокурор.

            Апеляційний суд Донецької області задовольнив апеляційну скаргу прокурора та вирок Краматорського міського суду Донецької області від 17 вересня 2015 року стосовно Татаренка С.О. в частині призначення покарання скасував та ухвалив новий вирок, яким призначив покарання у виді 7 років позбавлення волі.

 

  14.03.2017 р.

 

Вироком суду Іващенко М.М. визнаний винним і засуджений за те, що він в період з 24 червня 1996 року по 22 серпня 2012 року, будучи єпископом Церкви Ісуса Христа повного Євангелія м. Маріуполя, з метою систематичного задоволення своєї статевої пристрасті в різних формах, із застосуванням фізичного та психічного насильства задовольняв статеву пристрасть  природним та неприродним способом з малолітніми особами жіночої статі, з особами, які не досягли статевої зрілості, з неповнолітніми та іншими особами жіночої статі, які відвідували цю церкву, а також здійснював розпусні дії сексуального, фізичного і інтелектуального характеру відносно малолітніх і неповнолітніх осіб жіночої статі, достовірно знаючи про вік потерпілих, пропонував їм вступати в статеві зносини. При цьому, Іващенко М.М. переконував зазначених осіб в доцільності і вигідності такої поведінки, впливав на їх свідомість, обіцяючи прихильне ставлення до них, як зі свого боку, так і з боку Бога, відпущення гріхів, Боже спасіння, отримання можливості перебувати в Царстві Небесному. У разі отримання відмови, Іващенко М.М. погрожував їм фізичною розправою, психічно і морально пригнічував, шляхом приниження людської гідності під час загальних зборів в церкви, а також переконував потерпілих в тому, що він є людиною, покликаним і присвяченим на особливе Боже служіння, і за невиконання його вимог зможе, шляхом проведення молитов, вплинути на здоров'я близьких родичів, аж до летального результату.

В цілому Іващенка М.М. визнано винним в скоєнні більш 20 епізодів статевих злочинів.

За сукупністю злочинів, передбачених ч.3 та 4 ст.152; ч.2 та 3 ст.153 КК України (в редакції 1960 р.), ч.1 та 2 ст.156 КК України (в редакції до 25.09.2008), ч.1 та 2 ст.156 КК України Іващенку М.М. призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

Колегією суддів апеляційного суду висновки суду 1-ї інстанції визнано обґрунтованими, такими, що підтверджуються сукупністю досліджених доказів, а обране Іващенку М.М. покарання – законним та справедливим.

Доводи, викладені в апеляційних скаргах, апеляційний суд визнав необґрунтованими та залишив апеляції без задоволення.

14 березня 2017 року оголошено повний текст ухвали колегії суддів судової палати у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення Апеляційного суду Донецької області у м. Маріуполі від 9 березня 2017 р., якою залишено без змін вирок Приморського районного суду м. Маріуполя від 14 листопада відносно Іващенка М.М.

 

08.02.2018 р.

        У період з 22 по 28 липня 2014 року група невстановлених неповнолітніх осіб за попередньою змовою з Погодіним В.В., Москальовим Ю.А., Сухомлиновим М.В., знаходячись у смт. Горбачово-Михайлівка Пролетарського району м. Донецька, діючи умисно, незаконно, із застосуванням зброї, позбавили волі громадянина Чубенка С.В., після чого Погодін В.В., Москальов Ю.А. та Сухомлинов М.В. приблизно 28 липня 2014 р. о 12 год., перебуваючи поблизу автотраси підвели Чубенка С.В. до заздалегідь виритої в землі траншеї, поставили його на коліна та діючи умисно, незаконно, з метою заподіяння смерті, з пістолету невстановленого зразка, почергово здійснили постріли в останнього, при чому Погодін В.В. здійснив постріл в голову, а Москальов Ю.А. та Сухомлінов М.В. в напрямок Чубенка С.В.              

        Вироком Дзержинського міського суду Донецької області від 10 листопада 2017 року Погодіна В.В., Сухомлинова М.В., Москальова Ю.А. визнано винуватими та засуджено за п.3,12 ч.2 ст. 115 КК України до довічного позбавлення волі та стягнуто на користь потерпілої Чубенко С.В. відшкодування моральної шкоди завданої кримінальним правопорушенням по 1 000 000 грн. з кожного, процесуальні витрати.       

        З вказаним рішенням суду не погодився захисник обвинуваченого Погодіна В.В. та подав апеляційну скаргу, в який просив вирок суду відносно Погодіна В.В. скасувати та призначити новий розгляд, та ставить під сумнів належність та допустимість  доказів по справі.     

        08 лютого 2018 року колегії суддів судової палати у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення Апеляційного суду Донецької області у м. Бахмуті розглянула подану апеляційну скаргу та дійшла висновку про те, що по справі встановлені всі обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, проведено аналіз наявних доказів та зроблено правильний висновок про доведеність винуватості Погодіна В.В. у вчиненні інкримінованого злочину. За результатом розгляду оголошено ухвалу, якою апеляційну скаргу захисника Погодіна В.В. залишено без задоволення, а вирок Дзержинського міського суду Донецької області  від 10 листопада 2017 року відносно Погодіна В.В. - без змін.