flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дніпровський апеляційний суд

Донецький апеляційний суд звертає увагу на неприпустимість втручання в діяльність суддів

09 жовтня 2018, 14:26

До Апеляційного суду Донецької області надійшло повідомлення про втручання в діяльність суддів Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя при здійсненні ними правосуддя, в якому говориться про наступне:

«У провадженні Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області у складі колегії суддів: головуючого судді - Міхєєвої І.М., суддів Костромітіної О.О., Мельник І.Г., на стадії судового розгляду перебуває кримінальне провадження № 12017050000000199 за обвинуваченням Шаха Володимира Олександровича, Христенко Романа Васильовича, Кавкова Романа Миколайовича, Павлова Вадима Родіоновича, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 - ч. З ст. 307, ч. 4 ст. 28 - ч. 2 ст. 317, ч. 4 ст. 28 - ч. 2 ст. 306 КК України. Чергове судове засідання у справі було призначено на 21 вересня 2018 року об 14-30 год.

Проте, 19 вересня 2018 року в мережі Інтрернет (інтрнет-ресурс «0629.com.ua» Сайт города Маріуполя) була розміщена стаття під назвою: «Мариупольский суд может отпустить банду наркодилеров на свободу» (мова оригіналу).

Посилання на інтернет-сторінку про розміщення статті: (https://www.0629.com.ua/news/2160503/mariupolskii-sud-mozet-otpustit-bandunarkodilerov-na-svobodu-foto).

В зазначеній статті опублікована наступна інформація мовою оригіналу: «В 2017 году в Днепре правоохранителям удалось задержать наркодельцов, которые организовали сбыт наркотиков. Торговля шла крупними размерами и в нескольких областях Украины (Днепропетровская и Донецкаяобласти, в том числе и Мариуполь).

Судебное слушание по делу наркодельцов проходило в Мариуполе по ст. 255 «Создание преступной организации», санкція статьи — от 5 до 15 лет. Жовтневый суд присудил каждому из троих задержанных залог в полмиллиона гривен и выбрал меру пресечения домашний арест.

Как стало известно, следующее заседание суда назначено на 21 сентября в 14:30. Слушания пройдут в Орджоникидзевском суде. Председательствующий - судья Михеева.

Источник 0629 в силовых в структурах, котрого мы не можем называть, заявил, что суд хочет вернуть им залог и отпустить на свободу. «Скорее всего, просто занесли туда деньги. Понятное дело, что этих людей тут ничего не держит, и они уедут на оккупированную территорию», - предположил 0629 инсайдер. Мариупольская общественность собирается прийти на суд, дабы проконтролировать законность процесса»

 На час розміщення зазначеної інформації в мережі інтернет на сайті міста, судовий розгляд по справі тривав, судом не були вирішені клопотання обвинуваченого Шаха В.О. та його захисника адвоката Нетреба B.C. про зміну запобіжного заходу та повернення застави. Однак інтернет-ресурсом «0629.com.ua», під час судового розгляду по справі, формується негативне враження в суспільстві щодо судового розгляду вказаного кримінального провадження, а розміщення таких відомостей на інформаційному порталі впливає на громадську думку щодо упередженості суддів та їх нібито корумпованості під час розгляду резонансних справ. Про це свідчать численні негативні та образливі коментарі на адресу головуючого судді до вказаної статті.

Поширення спотвореної інформації в мережі інтернет розцінюється нами як спосіб дискредитації суду та впливу на безсторонність, з метою схилити до ухвалення процесуального рішення на користь зацікавленої сторони.

Згідно ч. 1, 3 ч. 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного з впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом.

Пунктом 11 постанови Пленуму Верховного Суду України від 13.06.2007 року №8 «Про незалежність судової влади» було роз’яснено, що під втручанням у діяльність судових органів слід розуміти вплив на суддю у будьякій формі (прохання, вимога, вказівка, погроза, підкуп, насильство, критика судді в засобах масової інформації до вирішення справи у зв'язку з її розглядом тощо) з боку будь-якої особи з метою схилити його до вчинення чи невчинення певних процесуальних дій або ухвалення певного судового рішення. При цьому не має значення, за допомогою яких засобів, на якій стадії процесу та в діяльність суду якої інстанції здійснюється втручання.

Таким чином, інтернет-ресурсом «0629.com.ua» шляхом поширення через мережу Інтернет спотвореної та негативної інформації, чиниться інформаційний тиск на колегію суддів, який розцінюється як втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя під час розгляду кримінальної справи №263/1675/18 (провадження №1-кп/265/319/18) за обвинуваченням Шаха В.О., Христенко Р.В., Кавкова P.M., Павлова В.Р. у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 - ч. З ст. 307, ч. 4 ст. 28 - ч. 2 ст. 317, ч. 4 ст. 28 - ч. 2 ст. 306 КК України.

На підставі викладеного, просимо Вищу раду правосуддя та Генерального прокурора розглянути звернення та вжити передбачені законом заходи щодо усунення втручання у діяльність суддів під час здійснення правосуддя.»

Донецький апеляційний суд звертає увагу представників засобів масової інформації на їх обов’язок поширювати лише достовірну й ретельно перевірену інформацію та на неприпустимість  втручання в діяльність суддів!