flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дніпровський апеляційний суд

Суддя Донецького апеляційного суду виступив доповідачем у семінарах НШСУ

17 грудня 2018, 14:00

Суддя судової палати у цивільних справах Донецького апеляційного суду Любомир Никифоряк взяв участь у якості доповідача та експерта з питань застосування статті 149 Кримінального кодексу України (Торгівля людьми) у семінарах для суддів місцевих загальних та апеляційних судів Одеської, Миколаївської, Запорізької та Херсонської  областей на тему: “Зміцнення потенціалу правоохоронних органів України в боротьбі з торгівлею людьми”, які відбулись 11–12 та 13–14 грудня 2018 року в місті Одесі.

Заходи відбулись у форматі доповідей та їх жвавого обговорення. Учасники обговорили напрямки протидії торгівлі людьми в Україні, кримінально-правову характеристику злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, особливості розмежування від суміжних складів злочину. Значну увагу приділили питанням досудового розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, особливостям виявлення та документування таких злочинів, прокурорському нагляду за додержанням законів в оперативно-розшуковій діяльності та досудовому слідстві у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми.

В даному заході всім учасникам було запропоновано ширший формат навчання з тим, щоб вийти за межі своїх безпосередніх обов’язків та визначити, які із запропонованих органами досудового слідства обставини того чи іншого кримінального провадження за статтею 149 Кримінального кодексу України мають правове значення, а також які судові перспективи такого провадження. Досягнуто завдання заходу із залучення учасників до активної участі в обговоренні всіх питань, що можуть виникати під час судового розгляду, особлива увага приділена правам постраждалих, а саме яким чином захищаються права потерпілих на відшкодування шкоди в кримінальному провадженні.

Учасники семінару розглянули можливості міжнародного співробітництва під час кримінального провадження за фактами торгівлі людьми: використання механізмів міжнародно-правової допомоги при проведенні процесуальних дій (екстрадиція, допит шляхом проведення відео- або телефонної конференції, розшук, арешт, конфіскація майна), а також ознайомились зі  судовою практикою у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми та порядком проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Семінари проведено Національною школою суддів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за сприяння Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.