До Донецького апеляційного суду надійшло повідомлення судді Селидівського міського суду Донецької області про втручання в його діяльність при здійсненні ним правосуддя, в якому говориться про наступне:
«18.01.2019 р. в приймальню біля мого кабінету, розташованого у приміщенні Селидівського міського суду Донецької області, зайшов громадянин Іващенко А.А., який намагався втручатися в діяльність судді з метою перешкоджання виконання службових обов’язків або винесення неправосудного рішення наступним чином: 18.01.2019 р. приблизно о 08:45 годині зайшов до приймальні та просив зайти до мого кабінету, на що я повідомив, що не є головою суду та справ за його участю у мене в провадженні немає. Далі Іващенко А.А., використовуючи психологічний тиск та, погрожуючи, став заявляти, що я негласно керую судом та щодо мене прийде виклик до «Ради Юстиції».
Після цього я зателефонував за номером 102 та викликав працівників поліції, які з’явились приблизно через 10 хвилин та прийняли мою заяву щодо прийняття заходів до Іващенка А.А.
Додатково повідомляю, що в провадженні суду у іншого судді перебуває цивільна справа за позовом Іващенка А.А., який діє в інтересах Зав’ялова М.О., до Селидівського МВ ГУНП України в Донецькій області, Державного казначейства України, Міністерства фінансів України про стягнення моральної шкоди у зв’язку з незаконним притягненням до кримінальної відповідальності.
Таким чином, можливо, саме з цього приводу Іващенко А.А. намагався втручатись в діяльність судді з метою перешкоджання виконання службових обов’язків або винесення неправосудного рішення іншим суддею через мене.»
Донецький апеляційний суд звертає увагу громадськості на те, що незалежність і недоторканність суддів гарантуються статтями 126 і 129 Конституції України, якими встановлено, що судді при здійсненні правосуддя незалежні й підкоряються лише закону.
Статтею 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.
Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Тому Донецький апеляційний суд наголошує на неприпустимості здійснення будь-якого тиску на суддів та втручання в їх професійну діяльність.