flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дніпровський апеляційний суд

Судді Донецького апеляційного суду вивчають актуальні питання застосування Цивільного процесуального кодексу України

01 квітня 2019, 10:31

25–29 березня 2019 року в місті Києві судді судової палати з розгляду цивільних справ у м. Маріуполі Лариса Кочегарова, Ірина Мироненко та судді судової палати з розгляду цивільних справ у м. Бахмуті Олена Біляєва, Вікторія Папоян та Любомир Никифоряк пройшли підготовку, проведену Національною школою суддів України.

Запропонована тематика підготовки суддів судових палат у цивільних справах апеляційних судів передбачала нагальні потреби суддів з урахуванням затверджених стандартизованих програм підготовки слухачів всіх категорій.

До підготовки суддів залучено досвідчених висококваліфікованих суддів та викладачів, які мають знання, досвід і навички викладацької діяльності, уміння застосовувати техніку ефективного навчання.

Суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді Ольга Ступак розкрила проблемні питання щодо розв’язання сімейних спорів.

Член Вищої ради правосуддя, суддя Апеляційного суду Харківської області Лариса Швецова розглянула з колегами новели Цивільного процесуального кодексу України в контексті застосування міжнародних стандартів судочинства.

Зацікавила суддів ініційована виконувачем обов’язків Голови Верховного Суду України, кандидатом юридичних наук, заслуженим юристом України Василем Гуменюком дискусія щодо напрацьованої практики розгляду судами спорів, що виникають із земельних правовідносин, а також опрацювання правових висновків Верховного Суду України та Великої Палати Верховного Суду у спорах, що виникають із земельних правовідносин.

Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у відставці, кандидат юридичних наук Олена Умнова в ході інтерактивної лекції зосередила увагу суддів на практиці розгляду спорів щодо набуття права власності на земельні ділянки в порядку спадкування та детально зупинилася на правових висновках Верховного Суду України та Великої Палати Верховного Суду у справах про спадкування.

Актуальною стала тема щодо антикорупційного законодавства та особливостей декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру за рік, яку запропонувала для розгляду головний науковий співробітник відділу науково–методичного забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя Національної школи суддів України, доцент кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук Наталія Ахтирська.

Безумовно корисною для використання в роботі стала лекція головного наукового співробітника відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України, кандидата філологічних наук, доцента Оксани Кабиш щодо українського ділового мовлення та мистецтва правового письма.

Головний науковий співробітник відділу науково-методичних досліджень проблем судочинства Національної школи суддів України, доцент, кандидат юридичних наук Олена Захарова розкрила актуальні питання щодо застосування Цивільного процесуального кодексу України (в редакції 2017 року) судами апеляційної інстанції та встановлення меж перегляду цивільних справ апеляційним судом.

Судовий експерт ТОВ «Експертно-дослідної служби України», викладач із підвищення кваліфікації адвокатів Олексій Віхляєв розглянув із суддями обов’язкові випадки призначення та проведення експертизи в цивільному процесі.

В межах підготовки також відбувся тренінг «Деякі питання, що виникають при розгляді справ із кредитних правовідносин» з наступним оцінюванням (модератор – заступник начальника відділу підготовки викладачів (тренерів), суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у відставці, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Галина Юровська), а також апробація тренінгу «Актуальні питання написання судових рішень у світлі новел процесуального законодавства у цивільному судочинстві» (модератор – заступник начальника відділу науково-методичних досліджень проблем судочинства, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Валентина Кузьменко).

У ході підготовки судді апеляційних судів обмінювалися думками, виконували індивідуальні практичні завдання, а також обговорювали проблемні питання та шляхи їх вирішення. 

За результатами навчання судді Донецького апеляційного суду отримали відповідні сертифікати Національної школи суддів України.

 

Джерело