flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Дніпровський апеляційний суд

Суддя Донецького апеляційного суду взяв участь у проведенні семінару для суддів місцевих загальних та апеляційних судів

16 квітня 2019, 16:01

10-11 квітня 2019 року в місті Івано-Франківську Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з Представництвом в Україні Міжнародної організації з міграції (МОМ) проведено семінар для суддів місцевих загальних та апеляційних судів Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей.

Участь у заході в якості одного з викладачів курсу взяв суддя  Донецького апеляційного суду Любомир Никифоряк, який провів лекцію на тему «Особливості судової практики у кримінальних провадженнях, пов’язаних з торгівлею людьми».

Захід розпочали із вхідного анкетування.  Далі учасники розглянули тенденції та напрямки протидії торгівлі людьми в Україні в рамках програм Представництва МОМ в Україні. Провели кримінально-правову характеристику злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми та обставин, що підлягають доказуванню. Проаналізували відмежування торгівлі людьми від суміжних злочинів та кваліфікацію за сукупністю з іншими злочинами. Приділили значну увагу судовій практиці щодо шляхів вирішення питань в практичному застосуванні статті 149 Кримінального кодексу України, тлумаченню судами положень наведеної норми, здійснили огляд і обговорення найбільш показових справ щодо торгівлі людьми та розглянули особливості доказування у кримінальних провадженнях з даного питання.

Крім того, під час навчання учасники розглянули наступні питання:

  • підтримання прокурором державного обвинувачення в судовому розгляді кримінальних проваджень за фактами торгівлі людьми та особливості оскаржень судових рішень (вироків)  в апеляційному порядку;
  • цивільний позов у кримінальних провадженнях щодо злочинів торгівлі людьми, відшкодування завданої  шкоди потерпілим;
  • міжнародне співробітництво під час кримінального провадження за фактами торгівлі людьми: використання механізмів міжнародно-правової допомоги при проведенні процесуальних  дій (екстрадиція, допит шляхом проведення відео- або телефонної конференції, розшук, арешт, конфіскація майна тощо);
  • актуальні питання захисту потерпілих у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми під час судового розгляду;
  • основи роботи в мережі ІНТЕРНЕТ: використання знань для виявлення та документування кримінальних правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми, ключові  вимоги щодо захисту персональних даних. 

Окрім суддів у семінарі взяли участь представники прокуратур областей та Державної прикордонної служби України зазначених областей.

 

За інформацією прес-служби Донецького апеляційного суду 

E-mail: press@dna.court.gov.ua

 

Детальніше